Apņemšanos kandidēt uz Vienotības Valdi balstu uz savu pieredzi, ko esmu guvis gan 10.Saeimā, gan būdams Rīgas deputāts, gan ilgstoši strādājot sabiedriskajās organizācijās. Esmu trīs periodus bijis Vienotības Revīzijas komisijā, kā arī pašreiz Vienotības Rīgas nodaļas Valdes loceklis.

Nepiederu arī pie tiem skeptiķiem, kas netic, ka Vienotībā un politikā kopumā neko labu vairs nevar izdarīt. Vienotībā esmu iepazinis daudzus cilvēkus ar līdzīgu vēlmi veidot šo valsti labāku un panākt, ka politika ir sabiedrības interesēs. Lai radītu lielāku drošību valstī, mana nākotnes Latvija būs attīstījusi savas aizsardzības spējas un mazinājusi sociālo nevienlīdzību. Enerģētiskā neatkarība, energoefektivitāte,  gudra dabas resursu pārvalde nodrošinās pamatus mūsu ekonomiskajai izaugsmei. Valsts un tās uzņēmumu pārvaldē valdīs atbildība un profesionālisms. Ēnu ekonomika vairs nebūs būtiska. Politikas procesā novērtēs atklātību, pilsoņi aktīvi piedalīsies pašvaldību un valsts lēmumu pieņemšanā. Tādi ir mani politiskie ideāli.

Bet ne jau tikai pilsonisko un politisko ideālu dēļ nolēmu startēt Valdes vēlēšanās. Es zinu, ka arī profesionāli varu daudz laba izdarīt veidojot Vienotības politikas saturu ilgtspējīgas Latvijas labā, vienalga vai tā būtu drošība, mūsdienīga enerģētika, mežsaimniecība, vai cita būtiska tautsaimniecības nozare. Vēlos veicināt arī pilsoniskās sabiedrības attīstībai labvēlīgu vidi.  Arī pašā politikas procesā mūsu partijā un Latvijā kopumā vēlos nest profesionālismu, atklātību un aktīvu dialogu ar interešu grupām.

 

Uģa Rotberga CV