“Pie tēvu zemes dārgās ķeries klāt,
To turi ciet ar visu savu sirdi.”

F.Šillers

 

Mums sestdien kongresā ir jāpieņem gudri un pareizi lēmumi, jo ikviena kļūda var būt mums liktenīga. Mēs bijām spēcīga komanda, ko vienoja kopīgi mērķi un vērtības. Mēs pratām strādāt, mums bija panākumi un mūsu rindas papildināja spējīgi jauni kolēģi, kas auga, guva pieredzi un veidojās par labiem politiķiem. Mēs pratām mazināt Latvijas politisko sašķeltību un vienoties kopīgam darbam ar citām partijām, ar kurām mums bija vērtību kopība.

Un tad sākās problēmas. Uz reitingu lejupslīdi mēs nevis veselīgi reaģējām, meklēdami, kur esam pieļāvuši kļūdas, un risinādami problēmas, bet sākām apkarot cits citu. Faktiski vienīgā publiskā ziņa par Vienotību kļuva nebeidzams stāsts kā mēs karojam savā starpā un kā mūsu biedri “buntītēs pa pieci” aiziet citas laimes meklējumos. Mūsu labie darbi Saeimas frakcijā, pašvaldībās vai valdības atbildības jomās palika nepamanīti, jo jau iesakņojušos stereotipus ir grūti lauzt. Un arī šobrīd dažs labs ar kara cirvi pret savējiem jūtas labāk nekā definējot mērķus, strādājot un risinot problēmas. Tā mēs varam pazaudēt visus savus biedrus un atbalstītājus.

Esmu pārliecināts, ka partija Vienotība ir Latvijai vajadzīga. Esmu pārliecināts, ka Latvijai ir vajadzīgi Vienotības politiķi, un nevis kā niedres svešās partijās, bet Vienotībā, kur tos stipras saknes droši tur. Vienotības spēka atjaunošana ir mūsu visu pienākums valsts nacionālajai drošībai. Tas ir pienākums to cilvēku, tai skaitā mūsu atbalstītāju, priekšā, kas ticēja mūsu vērtībām un veiktspējai un savulaik balsoja par mums.

Latvijai naidīgi polittehnologi jau zīmē ainas ar Saskaņas atbalstītu mazākuma valdību bez Vienotības. Tas nedrīkst notikt.

Nebūsim kā niedres svešā zemē. Ja būsim vienoti, būsim stipri. Būs neiespējamo sev piedot, ja mūsu vājuma, strīdu, ambīciju vai muļķības dēļ Latvijā pie varas nāks spēki, kas graus Latvijas eiropeiskās vērtības, mūsu demokrātiju un neatkarību.

Beigsim raganu medības savā vidū, nospraudīsim mērķus un turpināsim strādāt!

Katrs taču zinām, kas ir svarīgākie uzdevumi jomās, ko mēs pārzinām, un no šo mērķu sasniegšanas ir atkarīga mūs drošība, labklājība un izaugsme.

Esmu gatavs, netaupot spēkus, strādāt, un mani nebaida grūti uzdevumi, ja mēs kopīgi redzam pareizos risinājumus.

Es ticu, ka Arvils Ašeradens un Vilnis Ķirsis spēs saliedēt partiju, un mēs būsim stipra komanda.

Jūsu Kārlis Šadurskis.

 

Kārļa Šadurska CV