Godātie kolēģi!

Bijušais Vācijas kanclers Konrāds Adenauers ir teicis: „Mums jāzina vakardiena, mums pat jāatsaucas uz vakardienu, lai mēs varētu veidot rītdienu labāku un to darītu ilgtermiņā.”

Pēdējā laikā mēs visi kopā esam sastapušies ar lielākiem un pavisam lieliem izaicinājumiem partijas attīstības jautājumos. Šodiena ir brīdis, lai varētu atskatīties uz pieļautajām kļūdām, tās labotu un ietu tālāk. Partija VIENOTĪBA visās tās pastāvēšanas laikā ir bijis vienīgais politiskais spēks, kurš paudis neapstrīdamu pārliecību par mūsu vietu Eiropā un, respektējot šodienas ģeopolitiskos izaicinājumus, nekad nav nožēlojis savu atbalstu Latvijas integrācijas eiroatlantiskajās struktūrās.

Savas gaitas VIENOTĪBAS rindās aizsāku 2012.gada jūlijā un no vienkārša partijas jaunatnes organizācijas biedra, aktīvi līdzdarbojoties dažādās partijas aktivitātēs, esmu izaudzis līdz partijas Ārlietu sekretāra amatam. Tas apliecina manu izaugsmi kopā ar partiju un kopā būšanu ikkatrā – labā un sliktā brīdī. Es vienmēr esmu teicis, ka spēja uzņemties personīgu atbildību ir pamats attīstītai un ilgtspējīgai sabiedrībai. Tieši atbildība ir tā, kas mani pašu ir mudinājusi pievērsties un strādāt pie sabiedrības interešu pārstāvības. Mēs katrs personīgi veidojam vidi ap sevi un varam to ietekmēt aktīvi līdzdarbojoties un iesaistoties politisko procesu veidošanā.

Šodiena ir laiks, kad veidot partiju tādu, kādu to gribēsim redzēt nākotnē – spēcīgu, savos biedros ieklausījušos un precīzos lēmumos balstītu politisko spēku, bez kura Latvijas politika nebūtu iespējama. Ar lielu interesi esmu vērojis mūsu Eiropas māsas partiju pieredzi attīstības un politikas veidošanas laikā, jāatzīst, ka gribētu redzēt arī VIENOTĪBU kā partiju, kuras labās idejas un spēja pieņemt lēmumus, sakņojas un īstenojas jau vairākus gadu desmitus.

Esmu gatavs strādāt, lai mūsu partija būtu līdzvērtīgs partneris mūsu Eiropas kolēģiem, esmu gatavs uzņemties personīgu atbildību, lai to par tādu veidotu.

Cerot uz Jūsu atbalstu,

Edgars Ikstens
Partijas VIENOTĪBA Ārlietu sekretārs,
valdes locekļa amata kandidāts

Rīgā, 2017.gada 14.augustā

 

Kandidē no: Kurzeme