Cienījamie partijas “Vienotība” biedri,

Pirms gada kandidējot uz darbu partijas valdē, savā motivācijā rakstīju: “Šis ir sarežģīts posms “Vienotības” kā sistēmiskas partijas attīstībā: partijas elektorāts ir samazinājies līdz kritiskam slieksnim, ir zaudēta premjerministra pozīcija un partijas līderu saraksts ir vāji pārstāvēts politiskajā olimpā; kā arī, iekšējo nesaskaņu dēļ, ir zaudēta partijas politiskā identitāte. Esmu pārliecināts, ka šajā sarežģītajā situācijā mums ir jāizdara būtiskas izvēles.”

Šodien bez prieka jāatzīst, ka manis teiktais aktualitāti nav zaudējis – esam sarežģītā iekšpolitiskā arēnā un nozīmīgu izvēļu priekšā. Es uzskatu, ka Latvijai pašreizējos politiskajos apstākļos ir absolūti nepieciešama mērena, centriska, eiropeiska, latviska partija. Šis ir politikas virziens, ko neviena no Latvijas politiskajām partijām šobrīd nepārstāv. Man ir pārliecība, ka Latvijā ir liels pieprasījums pēc šāda politiska spēka un Vienotība sekmīgi var pārstāvēt šos cilvēkus un idejas Latvijas politikā.

Vienotības stiprā puse ir spēcīgā pārliecība par Latviju kā demokrātiskas Eiropas daļu, par tiesiskuma nozīmi, modernas ekonomikas attīstību, īstenojot atbildīgu sociālo politiku. Latvijai ir nepieciešama mierīga un saprātīga politika – tāda, uz kuru vēlētājs var paļauties. Mana misija kā partijas vadītājam būs formulēt šo piedāvājumu un saprotamā veidā to piedāvāt vēlētājam! Es jūtos atbildīgs par to, ko esmu darījis līdz šim un esmu pārliecināts, ka tas ir mans pienākums – šajā situācijā uzņemties atbildību par procesiem Vienotībā.

Ticu, ka izcila politika ir iespējama tikai kā profesionālas komandas darba rezultāts. Tas, ka man ir atbalsts manu kolēģu – ministru – vidū, kalpoja par pamatu tam, lai es izvirzītu savu kandidatūru partijas priekšsēdētāja amatam. Esmu pārliecināts, ka varam izveidot profesionālu komandu. Sākotnēji pārmaiņu procesa vadībai man būs nepieciešami trīs vietnieki, kas katrs atbildīgs par savu jomu – par darbu valdībā, par partijas attīstību un par sadarbību ar Saeimas frakciju. Attiecīgi, ja partijas kongress to atbalstīs, aicināšu Rihardu Kozlovski, Vilni Ķirsi un Aināru Latkovski uzņemties šos pienākumus. Darbam partijas valdē ir pieteikušies strādāt visi Vienotības ministri, kā arī Cēsu un Salaspils mēri – Jānis Rozenbergs un Raimonds Čudars.

Tomēr Vienotības briedumu apliecinās mūsu spēja atzīt un izvērtēt iepriekš pieļautās kļūdas – tikai tā mēs būsim gatavi veidot jaunu politiku modernai Latvijai. Ar smagu, atbildīgu un kompetentu komandas darbu tas ir panākams, jauna Vienotība ir ievēlama Saeimā.

Runājot par jautājumu, kas aktuāls daudziem partijas biedriem, es respektēju un atbalstu Āboltiņas kundzes vēlmi atgriezties diplomātiskajā dienestā piemērotā laikā un veidā. Āboltiņas kundze ir ilgstoši vadījusi partiju un nevar noliegt, ka viņa ir devusi būtisku ieguldījumu partijas attīstībā, tomēr uzskatu, ka tagad ir pienācis laiks Solvitas Āboltiņas un Vienotības ceļiem šķirties.

Netieši politikā esmu iesaistījies kopš 1989. gada, kad uzņēmos atbildību par laikraksta “Atmoda” un vēlāk par laikraksta “Diena” izdošanu 20 gadu periodā.

Iesaistīšanās “Pilsoniskajā Savienībā” un tam sekojošā partijas “Vienotība” dibināšana man bija pašsaprotama rīcība; savulaik netieša iesaistīšanās ir kļuvusi par aktīvu politisko darbību. Esmu pieredzējis gan “Vienotības” vēlēšanu uzvaras, gan arī smagus zaudējumus, un vienmēr tās ir bijušas arī manas uzvaras un manas sakāves.

Kritiskos brīžos kā šis, kad izšķiras partijas liktenis, es ātras un vienkāršas uzvaras negaidu, bet esmu gatavs smagam un atbildīgam komandas darbam. Kā ekonomikas ministrs un vicepremjers esmu gandarīts par procesiem, ko esmu spējis iekustināt – mājokļu iegādes atbalsta programma ģimenēm ar bērniem, elektroenerģijas cenu samazinājums lielajiem ražotājiem, start-up likums inovatīvai ekonomikai un reinvestētās peļņas nulles nodokļa likme, kas palīdzēs uzņēmumiem ieguldīt savā attīstībā. Tieši tāpat ticu, ka varu iekustināt domāšanas un uzvedības maiņu partijā – vienot kopējām vērtībām un darbam, lai pārstāvētu Latvijas attīstības centros koncentrējušos cilvēku idejas par modernu ekonomiku, modernu politiku un modernu Latviju!

Pats galvenais – nākamajam partijas līderim un jaunajai valdei – jau nākamajā dienā pēc partijas kongresa ar aktīvu darbu spēt pārliecināt sabiedrību, ka “Vienotība” ir jauna! Ka šis ir politisks spēks, kas saliedē gan partijas biedrus, gan vēlētājus un sabiedrības idejas nākotnes Latvijai – modernai, ilgtspējīgai un drošai labklājības zemei, kur dzīvot, strādāt un augt.

Ar cieņu,
Partijas “Vienotība” valdes loceklis,
Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens

 

Arvila Ašeradena CV